Eleveight RS, Naish Pivot, North Orbit

Kirjutatud 24/10/2020

Ma olen aastaid sõitnud Starkites lohedega ja nüüd mõned viimased  aastad F-One Banditiga. Lohede iseloomud on nende aastate jooksul nii muutunud ja täiesti uusi turule tulnud, siis mõtlesin sel sügisel ise ka võimalikult palju uusi lohesid testida. Esiteks küsivad õpilased soovitusi, mida osta ja teiseks on mul endal ka ikkagi silme ees eesmärk endiselt 15m kõrgust.

Kahtlemata on kõik uued lohed väga head, valida tuleb lihtsalt enda sõidustiilile sobivaim.  Algajale kindlasti ei sobi lohe, mis on disainitud freestyle trikkide jaoks nagu ka new shool trikkide tegemiseks ei sobi aeglane delta kujuga lohe.

Starkites Taina  eelis on materjali kvaliteet ja algajasõbralikkus.  Banditi puhul meeldib mulle kiirus ja kunagi valisin ta seetõttu, et temaga on lihtne hüpata ja ka lihtsamaid unhook-trikke teha. Boonusena on ta väga ilus.

Selle pean kohe ära ütlema, et minu tasemel kindlasti veel ei olene kõrgus lohest, vaid ikkagi vaid enda hüppetehnikast. Kõikide testitud lohedega jäi  wooga mõõdetud  parim tulemus  9-10 m vahele.

Esimesena proovisin Eleveight RS-i 9m2, tuult 10-14m/s. Väga popularne lohe meil Eestis, aga minu sõidustiiliga kokku ei sobinud,  liiga vähe agressiivne ja poomi surve ka harjumatult nõrk.

Järgmiseks sain enda kätte juba natuke pikemaks ajaks erinevaid Naish Pivoteid. Need võlusid mind kohe, sest erinevalt senisest lemmikust, Banditist, mis viskab küll ilusti õhku, saab Pivotiga ka päris lendamise  tunnet nautida. Proovida sain 12m2, 6m2, 8m2 ja 9m2 lohesid. Kõik meeldisid, aga korraliku tuulega minu jaoks natuke jälle liiga agressiivsed. Tõenäoliselt ei julgeks ma nendega isegi miniluupe teha, aga eesmärk on ju megaluubid …

Viimaseks testitud loheks hetkel North Orbit.  See oli armastus esimesest silmapilgust. Proovida sain 7m2 ja 9m2. Kiirus ja agressiivsus  sarnane Banditile, aga õhus hoiab pikemalt ja tunne hüppe ajal on stabiilsem. Eks oma osa oli ka eilsel perfektsel ilmal, kogu  sügis on olnud fantastiline, aga kirss tordil oli eilne Häädemeeste. Alustasime vikerkaare ja nõrga tuulega, 12 kraadi sooja, viska või sussid nurka jälle. Vahepeal viskas taeva potisiniseks ja taevast peksis vastu nägu megavalusat vihma, tuul oli hooti tugevam, siis jälle nõrgem, tumedate pilvede vahelt viskas päike eriti maagilist valgust ja mitu korda nägin veel vikerkaart. Sellistel hetkedel on küll tunne,et miks mul goprod lohe küljes ei ole, tahaks seda ilu jäädvustada. Nõrgema tuule hetkedel proovisin  kiteloope teha. Tundub, et see armastus Orbitiga on vastastikune.

Hetkel on uut tuult ja uut testimist ootamas North Reach, tänud Erkkile, kes lahkelt oma lohesid  testimiseks pakub.  Tuul tule palun juba homme!